Jak zgłosić się na wystawę zagraniczną?

O trybie zgłoszenia na wystawę zagraniczną decyduje organizator. Zgłoszenia można dokonać dwojako: za pomocą formularza zgłoszeniowego lub za pomocą systemu on-line. Najczęściej organizator na swojej stronie internetowej umożliwia elektroniczne zgłoszenie kota na wystawę.

W przypadku braku takiej możliwości można posłużyć się formularzem „FIFe show entry form”, który można pobrać z zakładki: DOKUMENTY na naszej stronie. Wypełniony formularz należy przesłać do naszego klubu do potwierdzenia, a następnie skan przesłać mailowo do organizatora wystawy.

W przypadku zgłoszeń on-line można potwierdzić zgłoszenie, przesyłając do nas mail zwrotny od organizatora lub przysyłając do potwierdzenia formularz, o którym mowa wyżej. Może się bowiem zdarzyć, że system on-line organizatora nie przewiduje takiej korespondencji, a organizator jednak żąda potwierdzenia.

Po zgłoszeniu kota hodowca powinien uzyskać od organizatora potwierdzenie, że jego kot został przyjęty na wystawę.

Hodowca musi również pamiętać o tym, żeby spełnić warunki weterynaryjne, wymagane przez organizatora oraz warunki przekraczania granicy z kotem z Polski do konkretnego kraju i w drodze powrotnej.

Informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego i na stronach zagranicznych urzędów.

KOT MUSI MIEĆ PASZPORT z potwierdzonymi szczepieniami, w tym na wściekliznę (należy sprawdzić ważność szczepień w kraju, do którego się jedzie; nie zawsze pokrywają się z polskimi terminami ważności szczepień !), z chipem i z aktualną adnotacją weterynarza o stanie zdrowia kota, dopuszczającą do wyjazdu za granicę.

Pamiętajcie także o zabraniu Waszego paszportu lub dokumentu identyfikacyjnego – w ferworze przygotowań kota do wystawy zagranicznej może Wam to umknąć…. !

Należy również przestrzegać terminu na wycofanie kota z wystawy. Niedotrzymanie terminu powoduje, że hodowca ponosi koszty wystawy pomimo nieobecności.