O klubie

• Jesteśmy klubem felinologicznym, który powstał w Sopocie w maju 2009 roku, założonym przez pasjonatów i pionierów ruchu felinologicznego na Wybrzeżu i zrzeszamy członków z całego kraju oraz z zagranicy.
  • Zapraszamy wszystkich miłośników i hodowców kotów do wstąpienia w nasze szeregi.
  • Działamy pod patronatem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia (FPL) zrzeszonej w międzynarodowej organizacji FIFe – Fédération Internationale Feline, należącej do World Cat Congress.
  • Propagujemy humanitarne postawy wobec wszystkich zwierząt. Rozwijamy rejestrowane hodowle kotów rasowych według regulaminów Felis Polonii i FIFe i nie stosujemy dodatkowych barier w postaci licencji. Prezentujemy osiągnięcia naszych hodowców na bardzo licznych pokazach oraz wystawach. Wspieramy lokalne schroniska a także opiekę nad kotami wolnożyjącymi.
  • Każdego roku organizujemy obchody Światowego Dnia Kota.
  • Nazwa klubu zobowiązuje – w mieście, którego herb podtrzymują dwa złote lwy, współpracujemy z lokalnymi organizacjami historycznymi, z gdańskim ZOO i z innymi stowarzyszeniami o podobnym charakterze.’
  • Zapewniamy sprawną i szybką elektroniczną obsługę naszych członków – wszystkie dokumenty i sprawy załatwiamy przez internet, telefonicznie oraz przez Pocztę Polską.
  • Wspieramy wszystkich naszych hodowców, szczególną uwagę poświęcając młodym hodowlom, stawiającym pierwsze kroki – doradzamy, szkolimy, pomagamy w obsłudze elektronicznego zgłoszenia karty miotu, ułatwiamy kontakty z doświadczonymi hodowcami.
  • Dla naszych członków organizujemy seminaria i webinary szkoleniowe, zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy, dysponujemy ofertą zniżkowych badań laboratoryjnych dla kotów (w tym badań genetycznych), programem refundacji wybranych badań, organizujemy liczne promocje i konkursy.

Chcielibyśmy zaprzyjaźnić się z Tobą i Twoim Kotem !

Klub Felinologiczny Cat Club Amber zmienił nazwę i adres na Klub Felinologiczny Gdańskie Lwy

Było wcześniej:

Klub Felinologiczny Cat Club Amber